امروز:
چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
ساعت :

فرماندار دامغان با اشاره به اینکه این شهرستان آماده میزبانی از سه شهید گمنام در ایام محرم است، گفت: با هماهنگی صورت گرفته پارک دانشجو آرامگاه ابدی این شهدا خواهد بود.

علی اصغر مجد عصر دوشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی تشییع و تدفین سه شهید گمنام در دامغان به میزبانی فرمانداری شهرستان، ضمن اشاره به هماهنگی های صورت گرفته برای تشییع سه شهید گمنام در روزهای پایانی ماه محرم، بیان کرد: شهدای گمنام امامزادگان عشق هستند و از این رو تشییع شهدای گمنام برکت و فضای معنوی را به همراه دارد.

وی افزود: همه ما، خود را مدیون رشادت و جانفشانی ایثارگران، رزندگان و شهدای والامقام می دانیم چرا که امروز از امنیت و آرامش بسیار خوبی در سطح جامعه بهره مند و پس بر همه وظیفه است دین خود را به خوبی و در خور و شان شهدا ادا کنیم.

فرماندار دامغان با بیان اینکه امروزه مردم از بارگاه و قبور مطهر شهدا با عزت و همراه با احترام یاد می کنند، تاکید داشت: یکی از کانون های حضور مردم در محافل فرهنگی قبور گلزار شهدا است.

مجد اضافه کرد: برگزاری آیین تشییع و تدفین شهدای گمنام در ایام دهه آخر ماه محرم فرصتی است که بار دیگر با آرمان های والای شهدا تجدید بیعت کنیم.

وی با بیان اینکه تدفین پیکر پاک و مطهر شهیدان گمنام در محوطه پارک دانشجو به این مکان اعتبار و جایگاه ویژه ای می بخشد، اظهار داشت: دامغان این آمادگی را دارد که بار دیگر میزبان خوبی برای شهدای گمنام در دهه آخر ماه محرم باشد.

فرماندار دامغان خاطر نشان کرد: این شهرستان تاکنون میزبان ۲۵ شهید گمنام بوده که از این تعداد ۹ شهید در دامغان، پنج شهید در دیباج، پنج شهید در روستای حسن آباد، سه شهید در شهر کلاته رودبار و سه شهید دیگر در شهر امیریه دفن شدند.

مجد با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: این شهرستان در به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم ۶۳۰ شهید، یک هزار و ۴۰۰ جانباز و ۳۳ آزاده سرافراز را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

اوقات شرعی

باماهمراه باشید