امروز:
جمعه - ۲۱ مرداد - ۱۴۰۱
ساعت :
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box

فرمانده حزب الله به سعید گفت: شما شهید می شوی!

گفت و گوی با زهرا تیموری مادر شهید:

سعید چه سالی به دنیا آمد؟غیر از او فرزند دیگری هم دارید؟

من مادر سه پسر و یک دختر هستم. سعیدم متولد 12 اردیبهشت ماه 1368 بود. 12 سال بیشتر نداشت که پدرش به رحمت خدا رفت. اگر چه سعید در کودکی یتیم شد اما با توکل به ائمه و توسل به اهل بیت (ع) توانست به خوبی مسیر زندگی اش را انتخاب کند.

سعیدم تحصیلاتش را بعد از دیپلم در دانشگاه امام حسین (ع) ادامه داد و با مدرک کارشناسی فارغ التحصیل شد.

پسرتان فعالیت اجتماعی هم داشت؟

پسرم بیشتر اوقاتش را در هیئات می گذراند. همواره بانی برنامه های فرهنگی برای جوانان بود و دغدغه جوانان را داشت. سعید کم حرف بود. هرچه کار خیرو خوب انجام می داد ما متوجه نمی شدیم.در اواخر حیاتش هم برای امور فرهنگی از من و خانواده کمک مالی جمع می کرد تا فعالیت هایش معطل نماند. در مسجد محله فعالیت می کرد. پسرم خیلی خندان و خوشرو بود. هر خاطره ای که از سعید دارم همراه با صدای خنده های اوست که در ذهن و خاطرم ماندگار شده است. سعید عاشق گمنامی بود یک جمله داشت که می گفت: تمام اجرها در گمنامی است. واقعاً بعد از شهادتش فهمیدیم چقدر در کارهای خیر نقش داشته است.

پسر شما شهید دفاع از حرم اهل بیت (ع) شد، از عشق و ارادتش به اهل بیت (ع) بگویید.

سعید ارادت و عشق عجیبی به خانم حضرت زهرا (س) داشت.روضه های حضرت زهرا (س) همیشه حالش را دگرگون می کرد. یکی از مداحان برایمان تعریف می کرد که در وقت خواندن روضه حضرت زهرا (س) از همان 14 سالگی از حال می رفت. همه این ارادت و عشق به شهدا و این خاندان او را به جایی رساند که اولین شهید عملیات آزادسازی دو شهر شیعه نشین نبل و الزهرا شد که به نام مقدس حضرت زهرا (س) نامگذاری شده بود. سعیدم در شب عملیات و هنگامه شهادت سربند یا زهرا (س) به پیشانی اش بسته بود.

انس و الفتی هم با شهدای دفاع مقدس داشت؟

اتفاقا به عموی شهیدش محمدرضا علیزاده خیلی علاقه داشت. هر چند ندیده بودش اما وابستگی خاصی به او داشت. هر شب جمعه پاتوق سعید گلزار شهدای دامغان بود. تمام حرکات پسرم با عموی شهیدش یکسان بود. انگار سیبی که از وسط به دونیم کرده باشند. سعید از عمویش الگو گرفته بود و من خیلی مراقب بودم و نگران که نکند راه کج برود. دلواپسش بودم. اما سعید راه خودش را انتخاب کرده بود. آخرین شب جمعه ای که قرار بود سعید به سوریه برود به سر خاک عمویش و سایر شهدا رفت و با مزار عمویش آخرین عکس یادگاری را گرفت. عموی شهیدش در سن 16 سالگی در سال1362 به شهادت رسیده بود.

از شرایط کاری فرزندتان بگویید. نگران مأموریت های گاه و بیگاهش نمی شدید؟

سعیدم بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه امام حسین (ع) در سپاه سمنان مشغول به کار شد. بسیار به کارش علاقه داشت. با وجود اینکه چند سال هر روز اول صبح از دامغان تا سمنان می رفت و بعد از ظهر برمی گشت، ولی حتی یکبار هم از کارش و سختی راهش گلایه نکرد. سعید در مأموریت های زیادی شرکت می کرد،از جمله این مأموریت ها درگیری با اشرار سیستان و بلوچستان و مأموریت در شمال غرب،کردستان و ... بود. اما با توجه به شرایط و مسئولیت هایش هرگز از کارش در خانه صحبتی نمی کرد. همیشه در تلاش بود تا به رغم حضور و شرکت در مأموریت های متعدد، نگرانی و حساسیت برای ما ایجاد نکند. او عاشق کارش بود.

چه زمان صحبت از اعزامش مطرح شد؟

پسرم از یک سال قبل از شهادتش به دنبال اعزام به سوریه بود. دوبار هم برنامه اش هماهنگ شد اما در لحظات آخر کنسل شده بود. از کنسلی اعزامش خیلی ناراحت می شد. تا قبل از اربعین سال گذشته اعزام ایشان هماهنگ شد و پسرم به کربلا رفت تا در همایش پیاده روی اربعین شرکت کند. سعیدم چند بار قبل هم به کربلا رفته بود، اما این سفر کربلا با بقیه فرق داشت. برات شهادتش را در همین سفر از اربابش حسین (ع) گرفت. هنوز 48 ساعت از بازگشتنش از کربلا نگذشته بود که تلفنش زنگ خورد. صحبتش که تمام شد، انگار سعید دیگر آن سعید همیشگی نبود، ذوق و شوق شهادت را در چشمانش می دیدم. گویی تمام دنیا را به او داده بودند. خیلی خوشحال و خندان به به سراغم آمد و گفت مادر جان دعایت اجابت شده است. گفتم شما گفتی دعا کن به سفر کربلا برم که رفتی و به سلامتی برگشتی. ایشان گفت خواسته من چیز دیگری بود که به لطف خدا برآورده شد.

شما فرزندانتان را در نبود پدر- بزرگ کرده بودید برایتان سخت نبود که سعید مدافع حرم شود؟

مانند هر مادری من هم نگران شدم، اما نگرانی من بیشتر هم بود.سعید 12 سال داشت که پدرش به رحمت خدا رفت و من با چه زحمت و سختی او را بزرگ کردم و همیشه دورادور مراقبش بودم. الحمدلله خدا با ما بود و سعیدم راه درست را در زندگی اش انتخاب کرد و مایه افتخار ملت و خانواده و رهبرش شد. سعید راهش را انتخاب کرده بود. نمی شد جلویش را گرفت. امروز او مایه افتخار ما شد. شهادت را واقعاً دوست داشت. یکسال همه اش شوخی می کرد و از شهادت می گفت و من می گفتم مادر جان این حرف را نزن بروی من تنها می مانم و میگفت افتخار کن و سرت را بالا بگیر. پیش خودم فکر کردم نمی شود جلوی یک کار نیک مثل جهاد را گرفت و گفت نرو. چرا که آن دنیا شرمنده خواهی شد. باوجود این دلم راضی نمی شد. پسرم زمینی نبود. او قبل از اینکه شهید بشود نفس خودش را شهید کرد. کمی که اصرار کرد به او گفتم سعید جان اگر تو بروی من تنهایی چه کار کنم.کسی را در این خانه ندارم. او گفت مادر جان تو خدا را داری. مگر این 15 سال که پدر از دنیا رفته کسی بود که کمکمان کند. همه کارها همیشه روی دوش خودت بود. گفت مادر جان من برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) می روم و همین طور هم از حضرت زینب (س) می خواهم که نگهدار شما باشد و به شما صبر عظیم بدهد. من نگران بودم ولی او گفت مادر اگر در راه رفت و آمد به محل کارم تصادف کنم یا مرگ دیگری نصیبم شود آن وقت شما خودت را می بخشی؟ در نهایت بعد از چند ساعت گریه و اصرار، با صحبت هایش مرا راضی کرد.

چه تاریخی اعزام شد؟

16 آذر ماه سال 1394 عازم دفاع از حرم خانم بی بی زینب شد. ایشان حدود 58 روز در سوریه بود و تقریبا هر سه روز یکبار زنگ می زد. مأموریت سعید 45 روزه بود. قرار بود زمان حضورش هم تمام شود و باید برمی گشت. منتها عملیاتی در پیش داشتند و سعید به خاطر شرکت در آن ماند. بعضی از همرزمانش برگشتند، ولی سعید در دفتر خاطراتش نوشته بود: اگر برگردم انگار به جنگ و دفاع از حرم بی بی پشت کرده ام و یک روزی شاید شرمنده شوم. سعیدم همانطور که دوستان و همرزمانش بارها برایمان تعریف کرده اند، بسیار شجاعت داشته و شهامتش زبانزد بود. واقعا دل شیر داشت و نترس بود. شهید به همراه بچه های مقاومت فاطمیون قبل از شلیک خمپاره ها روی آنها شهار مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و مرگ بر آل سعود می نوشت. در مسئولیت هایش در منطقه عملیاتی سوریه که کار اطلاعات و شناسایی را انجام می داد تا 40 کیلومتری دشمن هم پیش رفته بود. یکی از همرزمانش می گفت سعید در شب عملیات چند بی سیم دشمن را به غنیمت گرفت و از آنجایی که به زبان عربی مسلط بود، پشت بی سیم دشمن جنگ روانی راه انداخت.

می گفت: « شماها ترسو هستید. نیروهایتان را به اسارت گرفته ایم. مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا... »

این طرف ما منتظر آمدنش بودیم. حتی خانه را برای استقبالش آماده کرده بودیم. بعد که قرار شد در عملیات شرکت کند، گفته بود پنج شنبه 15 بهمن برمی گردد. قول داده بود و سر قولش بود و 15 بهمن پیکر مطهرش برگشت. همیشه به شوخی می گفت من سالم برمی گردم یا افقی یا عمودی. مجروح نمی شوم. واقعاً همینطور هم شد...

ما سفارش گوسفند هم داده بودیم تا جلوی پایش قربانی کنیم. اصلا آمادگی شهادتش را نداشتم. خبر شهادتش را عموی سعید به من داد.خیلی سخت بود. سعید قبل از عملیات نبل والزهرا برای شناسایی مسیری می رود که یکی از راهبری ترین کانال ها در آزادسازی نبل والزهرا بود که توسط گلوله یک از تکفیری ها به زمین می افتد و آنها او را به رگبار می بندند. بعد از آزادی نبل والزهرا و شهادت سعید، نام آن کانال را کمیل می گذارند.

پسر شما اولین شهید مدافع حرم دامغان بود.

مراسم باشکوهی بود چون سعید من اولین شهید مدافع حرم بود که در شهر دامغان خاکسپاری می شد. البته دامغان دو شهید دیگر به نام های شنایی و شهید خراسانی داشت که در سال 92 شهید شده بودند. اما آن دو شهید در روستای خودشان به خاک سپرده شده بودند. مراسم شهید گویی استانی را تکان داد. وقتی در میان مردم حاضر شدم و جمعیتی را که برای تشییع شهید مدافع حرم شهرشان، دامغان دیدم به خودم بالیدم و به راهی که سعیدم رفت افتخار کردم. این روزها خیلی چیزها در دفتر خاطرات سعید برایم خواندنی است.

شما که دفتر خاطراتش را مرور کرده اید، یک خاطره از زبان شهید سعید برایمان بگویید.

سعید در دفتر خاطراتش نوشته بود که در یکی از جلساتی که با حضور فرماندهان سپاه و حزب الله لبنان تشکیل شده بود یکی از فرماندهان ارشد حزب الله در میان جلسه اشاره به سعید می کند و می پرسد اسم ایشان چیست؟ اسم جهادی سعید در سوریه کمیل بود. این نام را به یاد شهید کمیل صفری تبار از شهدای مبارزه با گروهک پژاک که از دوستان بود، برای خودش انتخاب کرده بود. سعید در جلسه جواب می دهداسمم کمیل است. این را هم بگویم که سعید قبل از اعزام دوره عربی رفته بود و به زبان عربی هم مسلط بود و رابط بچه های ایران و حزب الله بود. به هر حال فرمانده حزب الله در آن جمع با دست به سعید اشاره می کند و می گوید شما شهید می شوی. سعید خجالت می کشد و سرش را پایین می اندازد و بعد از جلسه می رود پیش همان فرمانده حزب الله می گوید من اگر شهید نشدم آن دنیا جلوی شما را خواهم گرفت. فرمانده حزب الله با لبخند به سعید می گوید: بله شما در این عملیات از اولین شهدا خواهید بود.

از دلتنگی هایتان بگویید.

هر زمانی که دلتنگی به سراغم می آید، عکس ها و فیلم هایش را نگاه می کنم و گریه امان نمی دهد. هر روز قبل از رفتن به سرکارش صبحانه اش را مهیا می کردم و با هم صبحانه می خوردیم. ناهار هم منتظر می شدم تا بیاید و در کنار هم بخوریم. این روزها گاهی به یاد آن دوران برایش سفره صبحانه و ناهار آماده می کنم و منتظرش می مانم اما او دیگر نمی آید. چند باری منتظرش شدم تا بیاید با هم غذا بخوریم اما بعد به خودم آمدم و گفتم سعید که رفت سوریه و شهید شد. سعید از مشتری های پرو پا قرص روزنامه «جوان» بود. روزنامه را هم برای من می آورد و می گفت همان صفحه ای که جدول دارد را ببین. منظورش صفحه 7 روزنامه بود. به بهانه حل جدول می خواست من را با شهادت و شهدا بیشتر انس دهد. مستقیم نمی خواست از شهادت حرف بزند که نکند ناراحت شوم.

منبع: 3000shahid.ir

ویژه ها

IMAGE اولین یادواره شهدای مدافع حرم افغانستانی استان سمنان برگزار می شود.
اولین یادواره شهدای مدافع حرم افغانستانی استان سمنان برگزار می شود. نخستین یادواره شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون استان سمنان به مناسبت سالروز شهادت حضرت رقیه (سلام الله علیها) با عنوان «در امتداد ظهور با مدافعان حرم» برگزار می‌شود. این مراسم با حضور خانواده شهدای لشکر...
IMAGE با همسر شهید فاطمیون که عکس معروف تنهایی وی پخش شد؛ شما هم با حفظ حجابت مدافع حرم باش
انتشار تصویر همسر شهید سیدرضا حسینی و تنها فرزندش در کنار پیکر شهیدشان، بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت. تصویری که نشان از گمنامی، غربت و تنهایی خانواده شهدای فاطمیون داشت، اما... انتشار تصویر همسر شهید سیدرضا حسینی و تنها فرزندش در کنار پیکر شهیدشان، بازتاب زیادی در فضای...
IMAGE پیکر شهید حججی چگونه تحویل گرفته شد؟
پیکر شهید حججی چگونه تحویل گرفته شد؟ به گزارش تسنیم، سردار پورجمشیدیان، معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه، گفت: «با پیگیری‌هایی که انجام شده، پیکر مطهر تحویل نیروهای ما در سوریه شده است و با طی مراحل شناسایی‌ای که انجام شد، هویت پیکر شهید حججی تأیید شده است»....
IMAGE پیکر شهید محمدی در سمنان تشییع شد
فرماندار سمنان از برگزاری مراسم وداع و تشییع پیکر شهید مدافع حرم، علی محمد محمدی از تیپ فاطمیون در این شهرستان خبر داد. سید عباس دانایی ضمن بیان اینکه آیین تشییع پیکر مطهر شهید محمدی در سمنان برگزار شد، تاکید کرد: این مراسم با حضور مردم، خانواده شهدا، مسئولان، نیروهای مسلح،...
IMAGE تجلیل از مدافعان حرم تجلیل از حیثیت تشیع است
علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نشست خبری رزمواره مدافعان حرم تجلیل از مدافعان حرم را تجلیل از حیثیت و اعتقادات تشیع خواند.  علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و رییس نخستین رزمواره مدافعان حرم در نشست خبری تشریح برنامه های این...
IMAGE گفتگو با مادر شهید سعید علیزاده
فرمانده حزب الله به سعید گفت: شما شهید می شوی! گفت و گوی با زهرا تیموری مادر شهید: سعید چه سالی به دنیا آمد؟غیر از او فرزند دیگری هم دارید؟ من مادر سه پسر و یک دختر هستم. سعیدم متولد 12 اردیبهشت ماه 1368 بود. 12 سال بیشتر نداشت که پدرش به رحمت خدا رفت. اگر چه سعید در کودکی یتیم شد اما...
IMAGE یادواره شهید دانشگر با عنوان "دانشگری از دانشگاه " برگزار گردید
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سمنان یادواره شهدای مدافع حرم با عنوان ((دانشگری از دانشگاه)) در دانشگاه پیام نور سمنان برگزار گردید. در این مراسم ابتدا دکتر پریمی رئیس دانشگاه پیام نور سمنان پس از خیر مقدم گویی به شرکت کنندگان در این مراسم در مورد مقام شهدا و مخصوصا...
IMAGE دامغان آماده میزبانی از ۳شهید گمنام در ایام محرم است
فرماندار دامغان با اشاره به اینکه این شهرستان آماده میزبانی از سه شهید گمنام در ایام محرم است، گفت: با هماهنگی صورت گرفته پارک دانشجو آرامگاه ابدی این شهدا خواهد بود. علی اصغر مجد عصر دوشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی تشییع و تدفین سه شهید گمنام در دامغان به میزبانی...
IMAGE فرمانده سپاه استان سمنان: شهدا مظهر اقتدار و عزت کشور هستند.
فرمانده سپاه استان سمنان بابیان اینکه شهدا مظهر اقتدار و عزت هستند، گفت: شهدا امنیت را برای ما به ارمغان آوردند و با از خودگذشتگی درس ایثار و استقامت را برای ما به ارمغان آوردند. سردار سید محمدتقی شاهچراغی شامگاه چهارشنبه در آیین وداع با سه شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس به...
IMAGE پیکر سردار مهدوی نژاد در جوار شهید زین الدین آرام گرفت
مراسم تشییع پیکر سردار جانباز مهدی مهدوی‌نژاد ظهر امروز از حرم کریمه اهل بیت(س) به سمت گلزار شهدا برگزار شد،آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان بر پیکر این یادگار دفاع مقدس نماز اقامه کرد. در پیکر سردار مهدی مهدوی نژاد جانشین بازرسی ستاد مشترک سپاه و فرمانده سابق سپاه...
IMAGE پیکر شهید حجت الله خانلرخانی در شهرستان شاهرود تشییع شد
پیکر مطهر شهید حجت الله خانلرخانی بعد از ۳۵ سال، پس از تفحص در جنوب کشور، وارد شهرستان شاهرود شده و با استقبال مردم خانلرخانی در شهرستان شاهرود تشییع خواهد شد. به همت بسیج دانشجویی و با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین شهرستان شاهرود مراسم استقبال از شهید حجت‌الله خانلرخانی...
IMAGE فرمانده سپاه ناحیه دامغان: ۲۰ عنوان ویژه‌برنامه هفته دفاع مقدس در دامغان اجرا می‌شود
فرمانده سپاه ناحیه دامغان از اجرای ۲۰ ویژه‌ برنامه هفته دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد و گفت: برگزاری این برنامه‌ها راهی برای زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت است. سرهنگ پاسدار محمدحسین تقی پور پیش از ظهر پنج‌شنبه در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی هفته گرامیداشت...
IMAGE مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سمنان: ۲۰۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در استان سمنان چاپ شد
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سمنان با بیان اینکه ۲۰۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در استان چاپ شده است، گفت: دانش نامه دفاع مقدس استان در موضوعات مختلف در دست تهیه است. سرهنگ محمد حسن سلامی ظهر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع...
IMAGE ارائه حدود ۳۰۰۰ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در سمنان
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان از ارائه حدود سه هزار برنامه و فعالیت به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس در این استان خبر داد. سرهنگ محمدحسن سلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس واقعه بزرگ و عزتمندی...
IMAGE برگزاری پنجمین یادواره شهدای هفت تپه استان سمنان/کلنگ زنی احداث یادمان
پنجمین یادواره ۳۷ شهید تدارکات تیپ ۱۲ قائم آل محمد (عج) استان سمنان در منطقه هفت تپه استان خوزستان برگزار گردید و همزمان یادمان شهدای استان سمنان در این منطقه کلنگ زنی شد.   پنجمین یادواره ۳۷ شهید تدارکات تیپ ۱۲ قائم آل محمد (عج) استان سمنان با حضور مسؤولین استان سمنان و...
IMAGE برگزاری یادواره‌های محله‌ای در شاهرود+ تصاویر
یادواره ۱۰ شهید محله رودکی شاهرود به همت پایگاه امام خامنه‌ای حوزه بسیج مساجد و محلات خاتم‌الانبیا(ص) و هیأت جان‌نثاران اباعبدالله الحسین (ع) در محله رودکی برگزار شد. در این مراسم که با حضور شاخص جوانان و نوجوانان و خانواده شهدا و ایثارگران برپا شد، حجت‌الاسلام...
IMAGE پیام تقدیر و تشکر فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) از جامعه سلامت در مقابله با ویروس کرونا
فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) در پیامی از کادر بهداشتی و درمانی استان سمنان در جهت جهاد درمانی در مقابله با ویروس کرونا تقدیر و تشکر کرد. سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) در پیامی از کادر بهداشتی و درمانی استان سمنان در جهت جهاد درمانی در مقابله با ویروس کرونا...
IMAGE تشکل اقوام با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بنیاد شهید راه اندازی می گردد
رئیس مرکز تشکل هاو نخبگان شاهد و ایثارگر بنیاد شهید: تشکل اقوام با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بنیاد شهید راه اندازی می گردد. چندی پیش بود که یکی از کانال های تلگرامی سلطنت طلب و معاند نظام به انتشار نقل قولی کذب از سوی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص اقوام لر و...
IMAGE جلسه موثرین راهیان نور سپاه استان سمنان برگزار گردید.
به همت مرکز اردویی و گردشگری جلسه موثرین راهیان نور در عرصه خادمین شهدا و برنامه‌های در دست اقدام جهت برنامه ریزی اردو‌های راهیان نور برگزار شد. جلسه موثرین راهیان نور در عرصه خادمین شهدا و برنامه‌های در دست اقدام جهت برنامه ریزی اردو‌های راهیان نور در...
IMAGE در اقدامی جهادی معابر پر تردد شهری سمنان توسط سپاه ضدعفونی گردید
پاسداران سپاه ناحیه سمنان و تیپ ۱۲ حضرت قائم (عج) با همکاری معاونت آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان در اقدامی جهادی شبانه معابر پر تردد شهری سمنان را ضدعفونی کردند. سرهنگ محمد امامی فرمانده سپاه ناحیه سمنان از عملیات ضد عفونی معابر پر تردد شهری سمنان خبر داد و گفت: به منظور...
IMAGE روایت حسینیه‌هایی که جلوی خانه‌های شهدا به پا می‌شود+ تصاویر
کرونا هم امسال نتوانست هیأتی‌ها را متوقف کند. جوانان حسینی، این روزها با راه‌اندازی حسینیه‌های سیار و کاروان‌های عزاداری در کوچه پس‌کوچه‌های شهرها و روستاها سوگواری می‌کنند و هیأت‌های خیابانی روبه‌روی خانه‌های شهدا صحنه‌های زیبایی خلق کرده‌اند....
IMAGE شهادت سه تن از رزمندگان اسلام در منطقه مرزی پیرانشهر
بر اثر درگیری رزمندگان اسلام با عوامل ضدانقلاب در منطقه مرزی پیرانشهر سه نفر از سربازان گمنام امام زمان(عج) به فیض عظیم شهادت نائل آمدند. قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی بیانیه ای از شهادت سه تن از سربازان گمنام امام زمان (عج) در منطقه مرزی...
IMAGE شهادت یک پاسدار در درگیری با آشوبگران
پاسدار سجاد شاه‌سنایی در درگیری با اغتشاشگران در کهریزسنگ به درجه رفیع شهادت نائل شد و به جمع یاران شهیدش پیوست. آشوبگران در  روز سه شنبه 12 دی ماه در کهریزسنگ شهرستان نجف‌آباد با سوءاستفاده از شرایط به وجود آمده، با اسلحه شکاری اقدام به شلیک به سمت نیروهای انتظامی و...
IMAGE فرمانده جدید سپاه شهرستان سرخه معرفی شد.
سرهنگ «مرتضی عبداللهی» در مراسمی به‌عنوان فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سرخه معرفی شد.   به گزارش خبرگزاری فارس از سرخه، آیین معارفه فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سرخه با حضور فرمانده سپاه استان سمنان، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در...
IMAGE رهبرانقلاب در دیدار مردم قم مطرح کردند؛ مطالبات صادقانه و بحق مردم از حرکات تخریب‌گرانه یک گروه جداست
حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه انقلاب ریشه دشمن را از لحاظ سیاسی در کشور کند، خاطرنشان کردند: مطالبات صادقانه و بحق مردم از حرکات تخریب‌گرانه یک گروه جداست. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز...
IMAGE قطعه موسیقی ایرانی ـ لبنانی "معرکه " در سمنان رونمایی شد
اثر متفاوت و بین المللی ((معرکه)) در یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان رونمایی شد. ((معرکه)) با خوانندگی علی اسدی و محمد محیدلی از خوانندگان لبنانی در سومین یادواره سرداران و 115 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه استان که 24 شهریور ماه در حسینیه شهدای...
IMAGE یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه استان سمنان برگزار گردید
یادواره سرداران شهید شاطری و شوکت پور و ۱۱۵ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه استان سمنان در حسینیه شهدای گمنام سپاه استان سمنان برگزار شد. سومین یادواره سرداران و 115 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در روز جمعه 24 شهریور ماه همزمان با نماز مغرب و عشاء در...
IMAGE آئین معارفه فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان برگزار شد
آئین معارفه فرمانده سپاه استان سمنان با حضور جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران و مسئولان کشوری و لشگری برگزار و سردار حسن زاده به عنوان فرماده سپاه سمنان معرفی شد.  آئین تودیع و معارفه فرماندهان سابق و کنونی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان سمنان پیش از ظهر چهارشنبه در...
IMAGE اولین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی شهرستان آرادان برگزار گردید
اولین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه شهرستان آرادان در روز پنجشنبه 26 مرداد ماه 1396 برگزار گردید. در این مراسم که با تلاش ناحیه مقاومت شهرستان آرادان برگزار گردید سردار سالار آبنوش از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و از فرماندهان سپاه به بیان مطالبی در خصوص مقام والای...
IMAGE اولین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی شهرستان مهدیشهر برگزار گردید
اولین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه ناحیه مهدیشهر برگزار گردید. اولین یادواره هفت شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه ناحیه مهدیشهر بیستم مرداد ماه در پارک آبشار مهدیشهر برگزار گردید. در این مراسم که با حضور مردم شهید پرور شهرستان مهدیشهر و خانواده محترم شهدا و ایثارگران...
IMAGE برپایی موکب شهدای تدارکات و پشتیبانی استان سمنان در مرز مهران
موکب شهدای تدارکات و پشتیبانی استان سمنان در مرز مهران به زائران اباعبدا... الحسین(ع) خدمات مختلفی بطور شبانه روزی ارائه نمود. این موکب که در میدان اربعین مرز مهران دایر گردید در طول 24 ساعت با توزیع صبحانه، میان وعده در صبح و عصر و سحرگاهان  از زائرین محترم حضرت اباعبدا......
IMAGE برگزاری دعای ندبه به مناسبت یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه استان سمنان
به مناسبت سومین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه استان سمنان دعای روح بخش ندبه در حسینیه شهدای گمنام سپاه استان سمنان برگزار گردید. مراسم روح بخش دعای ندبه در روز جمعه 24 شهریور ماه به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره سرداران و 115 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه قائم آل محمد(عح)...
IMAGE برگزاری یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی شهرستان میامی
مراسم بزرگداشت یاد و خاطره یازده شهید تدارکات و پشتیبانی شهرستان میامی با تلاش آماد و پشتیبانی ناحیه مقاومت بسیح میامی برگزار گردید. با توجه به برگزاری سومین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه استان سمنان در شهریور ماه سال جاری، اولین یادواره شهدای تدارکات شهرستان میامی...
IMAGE پاسخ بنیاد شهید به خبرآنلاین : جانبازان زیر ۲۵ درصد نیزازبنیاد شهید خدمات می گیرند
یکی از خوانندگان نوشته بود:«علت عدم توجه بنیاد به جانبازان زیر۲۵% و رزمندگان غیر شاغل چیست ؟ و چرا هر قانونی که به نفع این گروه تصویب می گردد هرگز اجرا نمی شود ؟ ایا رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵% فراموش شده اند
IMAGE پرونده هشتمین جشنواره فیلم عمار با معرفی برندگان بسته شد.
آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار عصر جمعه ۱۵ دی ماه با قرائت قرآن توسط فرزند شهید مدافع حرم، دادالله امیری در فرهنگسرای بهمن برگزار شد. در ادامه سرود ملی کشورمان و کلیپی از اتفاقات هشتمین دوره جشنواره عمار پخش شد. وحید رضازاده آذری فرزند شهید رضازاده آذری از...
IMAGE حسن‌زاده فرمانده سپاه استان سمنان شد. آئین تکریم و معارفه بزودی
سردار حسن حسن زاده طی حکمی از سوی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان فرمانده جدید سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان معرفی شد. سردار حسن حسن زاده که سابقه فرماندهی قرارگاه قدس ثارالله و همچنین ناحیه بسیج حضرت امیرالمومنین تهران را نیز در کارنامه خود دارد با حکم...
IMAGE دعای پرفیض کمیل به یاد شهدای تدارکات و پشتیبانی برگزار گردید
دعای پرفیض کمیل  با مداحی حاج محسن طاهری به یاد شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه استان سمنان برگزار گردید.   مراسم روح بخش دعای پرفیض کمیل در امامزاده یحیی سمنان با مداح و مرثیه سرایی ذاکر اهل بیت حاج محسن طاهری به یاد سرداران و 115 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه قائم آل محمد(عج)...
IMAGE رونمایی از مستند «شیخ محمد» و« گروهان پنجم»
مستند های شهیدشیخ محمد تهرانی و شهی مهدی بداغی در شاهرود با حضور مسئوولان استانی و شهرستانی برگزار شد. در این مراسم که فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج)، فرمانده سپاه کربلا مازندران، رئیس ستاد کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان، فرمانده گروه پدافند هوایی ۱۰ محرم،معاون...
IMAGE سردار دقیقی: برای درمان جانبازان با کسری شدید بودجه مواجهیم
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح گفت: در زمینه درمان جانبازان با کسری بودجه شدیدی مواجهیم و بنیاد شهید و امور ایثارگران، درمان جانبازان را از دوش خود برداشته است. سردار حسین دقیقی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام اختصاص...

اوقات شرعی

باماهمراه باشید