امروز:
جمعه - ۲۱ مرداد - ۱۴۰۱
ساعت :
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box

کرونا هم امسال نتوانست هیأتی‌ها را متوقف کند. جوانان حسینی، این روزها با راه‌اندازی حسینیه‌های سیار و کاروان‌های عزاداری در کوچه پس‌کوچه‌های شهرها و روستاها سوگواری می‌کنند و هیأت‌های خیابانی روبه‌روی خانه‌های شهدا صحنه‌های زیبایی خلق کرده‌اند.

دستورالعمل‌های ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، امسال همه را به‌سوی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های حسینی و سوگواری‌های ایام محرم سوق داد.

امری که بعد از پایان آیین‌‌های تاسوعا و عاشورای حسینی، هم از سوی شخص رهبری و هم از سوی رئیس‌جمهوری و ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، مورد ستایش قرار گرفت.

مردم استان سمنان نیز تلاش کردند تا آیین‌های محرم امسال با رعایت تمام موازین مقرر برگزار شود و این توجهات همچنان نیز ادامه دارد.

رسومی که اجرا نشد

رسوم هر ساله مردم کشورمان و عزاداران حسینی در استان سمنان، امسال به علت همه‌گیری ویروس کرونا تا حدود زیادی اجرایی نشد و حتی از آیین‌های کهن و ملی ایام محرم نظیر سنگ‌زنی، نخل‌گردانی، علم‌گردانی و ... نیز خبری نبود.

هیأتی‌ها سلامت مردم را بر اجرای آیین‌‌ها ارجح دانسته و کوشیدند تا در عزای سرور و سالار شهیدان، کسی تب نکند؛ گرچه برخی تک‌روی‌ها هم مثل هر سال، مشاهده شد اما در ادامه چندان توفیقی نیافت.

ابتکاراتی که به میدان آمد

هیأتی‌ها گرچه امسال از برخی بی‌توجهی‌ها و بی‌تدبیری‌ها در عدم ممنوعیت سفر به شهرهای شمالی کشور گلایه‌مند بودند و این امر حتی صدای بومیان استان‌های شمالی را هم درآورده بود؛ اما تلاش کردند تا با ابتکارات جدیدی از جمله راه‌اندازی «حسینیه‌های سیار» به‌گونه‌ای عمل کنند که عزای حسینی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و البته در تمام نقاط شهرها و روستاها برگزار شود.

جوانان و نوجوانان نیز در این ابتکارات حسینی پای کار آمدند تا با تمهید مقدمات راه‌اندازی حسینیه‌های سیار، مردم عاشق حضرت ثارالله (ع) در کوچه پس‌کوچه‌های شهرهای بزرگ و کوچک، غمشان در دوری از آیین‌های عزای حسینی تا حد امکان کاهش یابد.

جوانان در تدارک نیازمندی‌های حسینیه‌های سیار

جوانان در تدارک نیازمندی‌های حسینیه‌های سیار کمک می‌کنند؛ پرچم‌های سیاه می‌زنند، امکانات صوتی و تصویری را مهیا می‌کنند، توصیه‌های لازم ارائه می‌شود و نهایت امر، مراسم نوحه‌خوانی پا می‌گیرد.

جایگاه بسیجیان هم ویژه است؛ هم در بخش آقایان و هم بسیج خواهران؛ پایگاه بسیج محل هماهنگی‌ها شده تا نظم مراسم برقرار شود.

مردمی که پای کار آمدند

در حالی که برخی بی‌توجهان به تصمیمات ستاد ملی کرونا، همچنان تجمع‌های پرجمعیت خود را در خانواده‌ها و البته سفرهای خانوادگی ترک نمی‌کردند، جوانان هیأتی تلاش داشتند تا خود مردم را پای کار برنامه‌های ابتکاری محرم امسال بیاورند. چنان‌که خود مردم از تهیه و تدارک زیراندازها گرفته تا استفاده از لوازم شخصی منازلشان در این ایام دریغ نکردند. علاوه بر این، جمعیت عزاداران نیز برای تمرکز در یک نقطه کنترل شد تا فاصله فیزیکی به دست فراموشی سپرده نشود.

تذکر نکات بهداشتی از بلندگوهای حسینیه‌های سیار

امروز دیگر همه به‌خوبی می‌دانند که کادر درمان، پزشکان، پرستاران، نیروهای خدماتی بیمارستان‌ها و... روزهای سختی را گذرانده‌اند و همچنان بر فرسودگی کاری آنها افزوده می‌شود.

کسی به افزایش شمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ و رشد همه‌گیری ویروس کرونا رضایت ندارد و هیأتی‌ها اینجا هم پیش‌قراول بوده‌اند.

آنها تلاش کردند تا ضمن اقامه عزا برای امام حسین(ع) و یاران شهیدشان؛ به مردم نکات آموزشی مقابله با کرونا را در قالب اقداماتی ویژه در هیأت‌ها و حسینیه‌های سیار، برای چندمین بار متذکر شوند.

برخی از این نقاط نکات، از بلندگوهای نصب‌شده روی خودروهای حسینیه‌های سیار پخش می‌شد.

ملت امام حسین (ع) به فرامین ولی‌فقیه کج‌دهنی نمی‌کند

بانویی که زیارت عاشورا می‌خواند، می‌گفت: امسال خیلی‌ها به سفر رفتند و کرونا را جابه‌جا کردند؛ بیماران و افرادی که رعایت می‌کنند، چه گناهی کرده‌اند؟ هیأتی‌ها فقط باید ملزم به رعایت موارد بهداشتی می‌شدند؟

اما اقدامات جدیدی که امسال رخ داد، از جمله همین حسینیه‌های سیار برکات زیادی داشت؛ هم شعور حسینی را نشان داد و هم شور عاشقان اباعبدالله الحسین(ع)را به رخ کشید؛ ملت امام حسین (ع) مگر می‌شود به فرامین ولی‌فقیه کج‌دهنی کند؟

تقید مذهبیون به رعایت قانون

کارشناسان و کادر درمان مدت‌هاست به ما نسبت به اپیدمی ویروس کرونا در موج سوم و بعد از اتمام سفرهای غیرضروری و عزاداری‌های خارج از ضوابط ستاد ملی کرونا هشدار می‌دهند.

اما امسال تقید مذهبیون به رعایت قانون و مصوبات ستاد ملی کرونا به خوبی نمایش داده شد و انتظار می‌رفت همه این هشدارها را جدی بگیرند و تدابیر ویژه‌تری در سواحل و اماکن توریستی و سیاحتی اعمال شود.

جوان‌ترها همان ابتدا لبیک گفتند

رهبر معظم انقلاب اسلامی توصیه مؤکدی برای رعایت شیوه‌نامه برگزاری عزاداری‌های محرم در شرایط کروناداشتند.

معظم‌له در فرازهایی از سخنان خود فرموده بودند که «در عزاداری‌ها باید ضابطه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونارعایت شود» و هیأت‌های مذهبی در ساعات اولیه ایراد و انتشار این بیانات، به فرامین رهبری لبیک گفتند.

جوان‌ترها نیز سعی کردند عزاداری‌ها را در فضای باز و غیرپوشیده برگزار کنند تا خطر انتقال کروناکاهش یابد.

حسینیه‌های سیار به میدان آمدند و عزاداری‌های متمرکز هر ساله را به خیابان‌ها، کوچه‌ها و جلوی درهای منازل مردم بردند.

هر روز لاله‌ای می‌روید

یکی از اقدامات خوبی که امسال در قالب حسینیه‌های سیار صورت می‌گیرد، روضه‌خوانی و عزاداری جلوی منازل شهداست.

در یکی از برنامه‌ها، مادر شهید والامقامی، تمثال مبارک فرزند شهیدش را زینت‌آرای محفل ساده و بی‌ریایی هیأتی‌هایی کرده بود که این بار به عشق حسین ‌ابن ‌علی (ع)، کاروان به راه انداخته بودند.

تمثال مبارک شهیدی که اتفاقاً دانش‌آموز هم بوده و این بار نیز هم سن و سال‌های خودش، عزای امام شهیدش را جلوی خانه پدری او به پا کرده بودند.

شهید «حسن عربی» در عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر آسمانی شده بود و امروز مادرش جلوی عکس جگرگوشه شهیدش، گلدانی می‌گذارد تا بگوید از خون رهروان سرور و سالار شهیدان (ع)، هر روز لاله‌ای می‌روید.

این عزاداری‌ها ماندگار شد

تلاش‌ها و ابتکارات جدید مردم ایران اسلامی و عاشقان شهید دشت نینوا (ع) نشان داد که مردم ما به مکتب حسینی عشق می‌ورزند و ایمان و ارادت پیروان اهل‌بیت(ع) اینجا قلبی و درونی است.

همین عمق علاقه بود که سبب شد تا جامعه مذهبی و اعتقادی کشورمان که عمده برنامه‌های دارای تجمع خود را در چند ماه گذشته تعطیل کرده بودند، این بار طوری با برنامه‌ریزی عمل کنند که رهبر معظم انقلاب اسلامی بفرمایند «عزاداری‌های امسال در تاریخ کشور ماندگار شد.»

تلاش‌هایی که همچنان ادامه دارد، نشان داد عزاداری‌های حسینی هرگز تعطیل نخواهد شد؛ گرچه ممکن است به علت شرایط خاص امروز، تابع رسوم معمول گذشته نباشد.

و چه زیبا گفت که آتش عشق حسین در دل‌ها هرگز به سردی نمی‌گراید و این خون از جوشش بازنمی‌ایستد تا اینکه خداوند متعال حضرت مهدی موعود (عج) را برانگیزد.

منبع: خبرگزاری فارس

ویژه ها

IMAGE اولین یادواره شهدای مدافع حرم افغانستانی استان سمنان برگزار می شود.
اولین یادواره شهدای مدافع حرم افغانستانی استان سمنان برگزار می شود. نخستین یادواره شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون استان سمنان به مناسبت سالروز شهادت حضرت رقیه (سلام الله علیها) با عنوان «در امتداد ظهور با مدافعان حرم» برگزار می‌شود. این مراسم با حضور خانواده شهدای لشکر...
IMAGE با همسر شهید فاطمیون که عکس معروف تنهایی وی پخش شد؛ شما هم با حفظ حجابت مدافع حرم باش
انتشار تصویر همسر شهید سیدرضا حسینی و تنها فرزندش در کنار پیکر شهیدشان، بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت. تصویری که نشان از گمنامی، غربت و تنهایی خانواده شهدای فاطمیون داشت، اما... انتشار تصویر همسر شهید سیدرضا حسینی و تنها فرزندش در کنار پیکر شهیدشان، بازتاب زیادی در فضای...
IMAGE پیکر شهید حججی چگونه تحویل گرفته شد؟
پیکر شهید حججی چگونه تحویل گرفته شد؟ به گزارش تسنیم، سردار پورجمشیدیان، معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه، گفت: «با پیگیری‌هایی که انجام شده، پیکر مطهر تحویل نیروهای ما در سوریه شده است و با طی مراحل شناسایی‌ای که انجام شد، هویت پیکر شهید حججی تأیید شده است»....
IMAGE پیکر شهید محمدی در سمنان تشییع شد
فرماندار سمنان از برگزاری مراسم وداع و تشییع پیکر شهید مدافع حرم، علی محمد محمدی از تیپ فاطمیون در این شهرستان خبر داد. سید عباس دانایی ضمن بیان اینکه آیین تشییع پیکر مطهر شهید محمدی در سمنان برگزار شد، تاکید کرد: این مراسم با حضور مردم، خانواده شهدا، مسئولان، نیروهای مسلح،...
IMAGE تجلیل از مدافعان حرم تجلیل از حیثیت تشیع است
علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نشست خبری رزمواره مدافعان حرم تجلیل از مدافعان حرم را تجلیل از حیثیت و اعتقادات تشیع خواند.  علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و رییس نخستین رزمواره مدافعان حرم در نشست خبری تشریح برنامه های این...
IMAGE گفتگو با مادر شهید سعید علیزاده
فرمانده حزب الله به سعید گفت: شما شهید می شوی! گفت و گوی با زهرا تیموری مادر شهید: سعید چه سالی به دنیا آمد؟غیر از او فرزند دیگری هم دارید؟ من مادر سه پسر و یک دختر هستم. سعیدم متولد 12 اردیبهشت ماه 1368 بود. 12 سال بیشتر نداشت که پدرش به رحمت خدا رفت. اگر چه سعید در کودکی یتیم شد اما...
IMAGE یادواره شهید دانشگر با عنوان "دانشگری از دانشگاه " برگزار گردید
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سمنان یادواره شهدای مدافع حرم با عنوان ((دانشگری از دانشگاه)) در دانشگاه پیام نور سمنان برگزار گردید. در این مراسم ابتدا دکتر پریمی رئیس دانشگاه پیام نور سمنان پس از خیر مقدم گویی به شرکت کنندگان در این مراسم در مورد مقام شهدا و مخصوصا...
IMAGE دامغان آماده میزبانی از ۳شهید گمنام در ایام محرم است
فرماندار دامغان با اشاره به اینکه این شهرستان آماده میزبانی از سه شهید گمنام در ایام محرم است، گفت: با هماهنگی صورت گرفته پارک دانشجو آرامگاه ابدی این شهدا خواهد بود. علی اصغر مجد عصر دوشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی تشییع و تدفین سه شهید گمنام در دامغان به میزبانی...
IMAGE فرمانده سپاه استان سمنان: شهدا مظهر اقتدار و عزت کشور هستند.
فرمانده سپاه استان سمنان بابیان اینکه شهدا مظهر اقتدار و عزت هستند، گفت: شهدا امنیت را برای ما به ارمغان آوردند و با از خودگذشتگی درس ایثار و استقامت را برای ما به ارمغان آوردند. سردار سید محمدتقی شاهچراغی شامگاه چهارشنبه در آیین وداع با سه شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس به...
IMAGE پیکر سردار مهدوی نژاد در جوار شهید زین الدین آرام گرفت
مراسم تشییع پیکر سردار جانباز مهدی مهدوی‌نژاد ظهر امروز از حرم کریمه اهل بیت(س) به سمت گلزار شهدا برگزار شد،آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان بر پیکر این یادگار دفاع مقدس نماز اقامه کرد. در پیکر سردار مهدی مهدوی نژاد جانشین بازرسی ستاد مشترک سپاه و فرمانده سابق سپاه...
IMAGE پیکر شهید حجت الله خانلرخانی در شهرستان شاهرود تشییع شد
پیکر مطهر شهید حجت الله خانلرخانی بعد از ۳۵ سال، پس از تفحص در جنوب کشور، وارد شهرستان شاهرود شده و با استقبال مردم خانلرخانی در شهرستان شاهرود تشییع خواهد شد. به همت بسیج دانشجویی و با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین شهرستان شاهرود مراسم استقبال از شهید حجت‌الله خانلرخانی...
IMAGE فرمانده سپاه ناحیه دامغان: ۲۰ عنوان ویژه‌برنامه هفته دفاع مقدس در دامغان اجرا می‌شود
فرمانده سپاه ناحیه دامغان از اجرای ۲۰ ویژه‌ برنامه هفته دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد و گفت: برگزاری این برنامه‌ها راهی برای زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت است. سرهنگ پاسدار محمدحسین تقی پور پیش از ظهر پنج‌شنبه در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی هفته گرامیداشت...
IMAGE مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سمنان: ۲۰۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در استان سمنان چاپ شد
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سمنان با بیان اینکه ۲۰۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در استان چاپ شده است، گفت: دانش نامه دفاع مقدس استان در موضوعات مختلف در دست تهیه است. سرهنگ محمد حسن سلامی ظهر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع...
IMAGE ارائه حدود ۳۰۰۰ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در سمنان
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان از ارائه حدود سه هزار برنامه و فعالیت به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس در این استان خبر داد. سرهنگ محمدحسن سلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس واقعه بزرگ و عزتمندی...
IMAGE برگزاری پنجمین یادواره شهدای هفت تپه استان سمنان/کلنگ زنی احداث یادمان
پنجمین یادواره ۳۷ شهید تدارکات تیپ ۱۲ قائم آل محمد (عج) استان سمنان در منطقه هفت تپه استان خوزستان برگزار گردید و همزمان یادمان شهدای استان سمنان در این منطقه کلنگ زنی شد.   پنجمین یادواره ۳۷ شهید تدارکات تیپ ۱۲ قائم آل محمد (عج) استان سمنان با حضور مسؤولین استان سمنان و...
IMAGE برگزاری یادواره‌های محله‌ای در شاهرود+ تصاویر
یادواره ۱۰ شهید محله رودکی شاهرود به همت پایگاه امام خامنه‌ای حوزه بسیج مساجد و محلات خاتم‌الانبیا(ص) و هیأت جان‌نثاران اباعبدالله الحسین (ع) در محله رودکی برگزار شد. در این مراسم که با حضور شاخص جوانان و نوجوانان و خانواده شهدا و ایثارگران برپا شد، حجت‌الاسلام...
IMAGE پیام تقدیر و تشکر فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) از جامعه سلامت در مقابله با ویروس کرونا
فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) در پیامی از کادر بهداشتی و درمانی استان سمنان در جهت جهاد درمانی در مقابله با ویروس کرونا تقدیر و تشکر کرد. سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) در پیامی از کادر بهداشتی و درمانی استان سمنان در جهت جهاد درمانی در مقابله با ویروس کرونا...
IMAGE تشکل اقوام با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بنیاد شهید راه اندازی می گردد
رئیس مرکز تشکل هاو نخبگان شاهد و ایثارگر بنیاد شهید: تشکل اقوام با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بنیاد شهید راه اندازی می گردد. چندی پیش بود که یکی از کانال های تلگرامی سلطنت طلب و معاند نظام به انتشار نقل قولی کذب از سوی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص اقوام لر و...
IMAGE جلسه موثرین راهیان نور سپاه استان سمنان برگزار گردید.
به همت مرکز اردویی و گردشگری جلسه موثرین راهیان نور در عرصه خادمین شهدا و برنامه‌های در دست اقدام جهت برنامه ریزی اردو‌های راهیان نور برگزار شد. جلسه موثرین راهیان نور در عرصه خادمین شهدا و برنامه‌های در دست اقدام جهت برنامه ریزی اردو‌های راهیان نور در...
IMAGE در اقدامی جهادی معابر پر تردد شهری سمنان توسط سپاه ضدعفونی گردید
پاسداران سپاه ناحیه سمنان و تیپ ۱۲ حضرت قائم (عج) با همکاری معاونت آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان در اقدامی جهادی شبانه معابر پر تردد شهری سمنان را ضدعفونی کردند. سرهنگ محمد امامی فرمانده سپاه ناحیه سمنان از عملیات ضد عفونی معابر پر تردد شهری سمنان خبر داد و گفت: به منظور...
IMAGE روایت حسینیه‌هایی که جلوی خانه‌های شهدا به پا می‌شود+ تصاویر
کرونا هم امسال نتوانست هیأتی‌ها را متوقف کند. جوانان حسینی، این روزها با راه‌اندازی حسینیه‌های سیار و کاروان‌های عزاداری در کوچه پس‌کوچه‌های شهرها و روستاها سوگواری می‌کنند و هیأت‌های خیابانی روبه‌روی خانه‌های شهدا صحنه‌های زیبایی خلق کرده‌اند....
IMAGE شهادت سه تن از رزمندگان اسلام در منطقه مرزی پیرانشهر
بر اثر درگیری رزمندگان اسلام با عوامل ضدانقلاب در منطقه مرزی پیرانشهر سه نفر از سربازان گمنام امام زمان(عج) به فیض عظیم شهادت نائل آمدند. قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی بیانیه ای از شهادت سه تن از سربازان گمنام امام زمان (عج) در منطقه مرزی...
IMAGE شهادت یک پاسدار در درگیری با آشوبگران
پاسدار سجاد شاه‌سنایی در درگیری با اغتشاشگران در کهریزسنگ به درجه رفیع شهادت نائل شد و به جمع یاران شهیدش پیوست. آشوبگران در  روز سه شنبه 12 دی ماه در کهریزسنگ شهرستان نجف‌آباد با سوءاستفاده از شرایط به وجود آمده، با اسلحه شکاری اقدام به شلیک به سمت نیروهای انتظامی و...
IMAGE فرمانده جدید سپاه شهرستان سرخه معرفی شد.
سرهنگ «مرتضی عبداللهی» در مراسمی به‌عنوان فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سرخه معرفی شد.   به گزارش خبرگزاری فارس از سرخه، آیین معارفه فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سرخه با حضور فرمانده سپاه استان سمنان، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در...
IMAGE رهبرانقلاب در دیدار مردم قم مطرح کردند؛ مطالبات صادقانه و بحق مردم از حرکات تخریب‌گرانه یک گروه جداست
حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه انقلاب ریشه دشمن را از لحاظ سیاسی در کشور کند، خاطرنشان کردند: مطالبات صادقانه و بحق مردم از حرکات تخریب‌گرانه یک گروه جداست. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز...
IMAGE قطعه موسیقی ایرانی ـ لبنانی "معرکه " در سمنان رونمایی شد
اثر متفاوت و بین المللی ((معرکه)) در یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان رونمایی شد. ((معرکه)) با خوانندگی علی اسدی و محمد محیدلی از خوانندگان لبنانی در سومین یادواره سرداران و 115 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه استان که 24 شهریور ماه در حسینیه شهدای...
IMAGE یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه استان سمنان برگزار گردید
یادواره سرداران شهید شاطری و شوکت پور و ۱۱۵ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه استان سمنان در حسینیه شهدای گمنام سپاه استان سمنان برگزار شد. سومین یادواره سرداران و 115 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در روز جمعه 24 شهریور ماه همزمان با نماز مغرب و عشاء در...
IMAGE آئین معارفه فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان برگزار شد
آئین معارفه فرمانده سپاه استان سمنان با حضور جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران و مسئولان کشوری و لشگری برگزار و سردار حسن زاده به عنوان فرماده سپاه سمنان معرفی شد.  آئین تودیع و معارفه فرماندهان سابق و کنونی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان سمنان پیش از ظهر چهارشنبه در...
IMAGE اولین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی شهرستان آرادان برگزار گردید
اولین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه شهرستان آرادان در روز پنجشنبه 26 مرداد ماه 1396 برگزار گردید. در این مراسم که با تلاش ناحیه مقاومت شهرستان آرادان برگزار گردید سردار سالار آبنوش از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و از فرماندهان سپاه به بیان مطالبی در خصوص مقام والای...
IMAGE اولین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی شهرستان مهدیشهر برگزار گردید
اولین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه ناحیه مهدیشهر برگزار گردید. اولین یادواره هفت شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه ناحیه مهدیشهر بیستم مرداد ماه در پارک آبشار مهدیشهر برگزار گردید. در این مراسم که با حضور مردم شهید پرور شهرستان مهدیشهر و خانواده محترم شهدا و ایثارگران...
IMAGE برپایی موکب شهدای تدارکات و پشتیبانی استان سمنان در مرز مهران
موکب شهدای تدارکات و پشتیبانی استان سمنان در مرز مهران به زائران اباعبدا... الحسین(ع) خدمات مختلفی بطور شبانه روزی ارائه نمود. این موکب که در میدان اربعین مرز مهران دایر گردید در طول 24 ساعت با توزیع صبحانه، میان وعده در صبح و عصر و سحرگاهان  از زائرین محترم حضرت اباعبدا......
IMAGE برگزاری دعای ندبه به مناسبت یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه استان سمنان
به مناسبت سومین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه استان سمنان دعای روح بخش ندبه در حسینیه شهدای گمنام سپاه استان سمنان برگزار گردید. مراسم روح بخش دعای ندبه در روز جمعه 24 شهریور ماه به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره سرداران و 115 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه قائم آل محمد(عح)...
IMAGE برگزاری یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی شهرستان میامی
مراسم بزرگداشت یاد و خاطره یازده شهید تدارکات و پشتیبانی شهرستان میامی با تلاش آماد و پشتیبانی ناحیه مقاومت بسیح میامی برگزار گردید. با توجه به برگزاری سومین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه استان سمنان در شهریور ماه سال جاری، اولین یادواره شهدای تدارکات شهرستان میامی...
IMAGE پاسخ بنیاد شهید به خبرآنلاین : جانبازان زیر ۲۵ درصد نیزازبنیاد شهید خدمات می گیرند
یکی از خوانندگان نوشته بود:«علت عدم توجه بنیاد به جانبازان زیر۲۵% و رزمندگان غیر شاغل چیست ؟ و چرا هر قانونی که به نفع این گروه تصویب می گردد هرگز اجرا نمی شود ؟ ایا رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵% فراموش شده اند
IMAGE پرونده هشتمین جشنواره فیلم عمار با معرفی برندگان بسته شد.
آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار عصر جمعه ۱۵ دی ماه با قرائت قرآن توسط فرزند شهید مدافع حرم، دادالله امیری در فرهنگسرای بهمن برگزار شد. در ادامه سرود ملی کشورمان و کلیپی از اتفاقات هشتمین دوره جشنواره عمار پخش شد. وحید رضازاده آذری فرزند شهید رضازاده آذری از...
IMAGE حسن‌زاده فرمانده سپاه استان سمنان شد. آئین تکریم و معارفه بزودی
سردار حسن حسن زاده طی حکمی از سوی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان فرمانده جدید سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان معرفی شد. سردار حسن حسن زاده که سابقه فرماندهی قرارگاه قدس ثارالله و همچنین ناحیه بسیج حضرت امیرالمومنین تهران را نیز در کارنامه خود دارد با حکم...
IMAGE دعای پرفیض کمیل به یاد شهدای تدارکات و پشتیبانی برگزار گردید
دعای پرفیض کمیل  با مداحی حاج محسن طاهری به یاد شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه استان سمنان برگزار گردید.   مراسم روح بخش دعای پرفیض کمیل در امامزاده یحیی سمنان با مداح و مرثیه سرایی ذاکر اهل بیت حاج محسن طاهری به یاد سرداران و 115 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه قائم آل محمد(عج)...
IMAGE رونمایی از مستند «شیخ محمد» و« گروهان پنجم»
مستند های شهیدشیخ محمد تهرانی و شهی مهدی بداغی در شاهرود با حضور مسئوولان استانی و شهرستانی برگزار شد. در این مراسم که فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج)، فرمانده سپاه کربلا مازندران، رئیس ستاد کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان، فرمانده گروه پدافند هوایی ۱۰ محرم،معاون...
IMAGE سردار دقیقی: برای درمان جانبازان با کسری شدید بودجه مواجهیم
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح گفت: در زمینه درمان جانبازان با کسری بودجه شدیدی مواجهیم و بنیاد شهید و امور ایثارگران، درمان جانبازان را از دوش خود برداشته است. سردار حسین دقیقی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام اختصاص...

اوقات شرعی

باماهمراه باشید